SVETA TROJICA

Odlomki Božje besede na nedeljo Sv. Trojice: Prg 8,22-31; Rim 5,1-5; Jn 16,12-15

Mašni nameni

V IMENU.....
“Boga ni nihče videl.” Tega ni rekel nekdo, ki ne more verovati v Boga, ampak sv. Janez Evangelist. Res je, Boga se ne da izmeriti ali dotakniti z rokami, Bog presega naše čute.
Nam kristjanom pa je dana pomoč na poti k Bogu: Jezus Kristus. On je edina pot k božji skrivnosti. Po Jezusu vemo, da Bog ni oddaljeni Bog, ki prebiva v nedostopni svetlobi. Ne, on je po učlovečenju v Jezusu Kristusu postal eden od nas. Jeus nam je naredil Boga dostopnega. V Jezusovih besedah, dejanjih in držah se nam razodeva Bog. Jezus je podoba Očeta, saj sam pravi: “Kdor vidi mene, vidi Očeta”. Božja dobrota in ljubezen se kažeta, ko Jezus sprejema grešnike in cestninarje ter ozdravlja bolnike. Jezus kaže na Boga, ki se briga za človeka ter mu ni vseeno, kaj se z njim dogaja.
Jezusova pot vodi na križ, kjer doživi sramotno smrt, zapuščen, izdan in osramočen. Tudi učenci le počasi razumejo smisel Jezusovega trpljenja in smrti. “Še mnogo vam imam povedati, a zdaj bi še ne mogli nositi”. Korak za korakom se učencem odpirajo oči za Jezusovo skrivnost, po delovanju Svetega Duha. Ne z lastno močjo, ampak po delovanju Svetega Duha učenci postajajo dovzetni za Božje razodetje. Tudi nas Sveti Duh uvaja v skrivnosti razodetja.
V Jezusu Kristusu, v njegovem delovanju se srečujemo z živim Bogom. Jezus je podoba nevidnega Boga. Šele po Svetem Duhu nam je dostopna skrivnost troedinega Boga: edinost Jezusa v Očetu, razodetje Boga v Sinu, skupnost Očeta in Sina v Svetem Duhu.
Čeprav je pot življenja večkrat strma in hrapava, gremo naprej v veri, upanju in ljubezni v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha, dokler ne dosežemo cilja, kjer bomo Boga gledali iz obličja v obličje, takšnega kakršen je v resnici.

NOV SEZNAM BRALCEV BOŽJE BESEDE

OZNANILA

• Vsi, posebej še otroci ste v mesecu maju vsak večer vabljeni k šmarnični pobožnosti in petim litanijam MB. Starši spodbudite svoje otroke k udeležbi.
  • Danes, v nedeljo bo romanje ob Marijinih kapelicah. Ob 14h bo uvodna molitev na mostu za Jagršče, pot nas bo vodila  čez Rovt, v Grepiše, na Jezero, k Rjavcu,  v Rupo, in zaključek z litanijami Matere Božje v Idr. Krnicah. Vrniti se bo mogoče z avtobusom. Lepo vabljeni.
  • V ponedeljek bo v Sp. Idriji  ob 18h srečanje staršev prvoobhajancev.
  • V sredo bo v Sp. Idriji po šmarnicah slavilna molitev.
  • V sredo bodo v Sp. Idriji ob 20h vaje za mešani pevski zbor.
  • V četrtek bomo obhajali zapovedan praznik Sv. Rešnjega Telesa in Krvi.
  • V petek bodo v Sp. Idriji ob 14.30 vaje za otroški pevski zbor.
  • V petek bo v Sp. Idriji po sv. maši vaje za MlPZ.
  • V soboto bomo imeli v Ledinah slovesno sv. mašo in procesijo. Ob kapelicah bomo prosili  Boga za blagoslov naše dežele, kmetij in nas samih.
  • V nedeljo bo v Sp. Idriji sv. maša ob 9h in po njej procesija. Spremljamo jo v molitvi in tišini, kar je izraz naše vere v Jezusa v Najsvetejšem zakramentu!
  • Zahvala vsem župljanom v Ledinah za izpeljavo celodnevnega češčenja.
  • Od 28. - 30.7. se bomo s strežniki, pevci in mavričarji iz obeh župnij odpravili na počitnice v Izolo. Sprejemamo prijave!
  • Mlade vabim na festival Mladih v Medžugorju, ki bo  od 1. do 6. avgusta. Prijave sprejema Maruška Šinkovec.
  • V pripravi na 100-letnico fatimskih dogodkov bo v Slovenijo priromal milostni kip Marije Romarice. V naši dekaniji bo v mesecu juliju. Škofje so nas povabili, da se na ta obisk pripravimo z molitvijo rožnega venca in s prvo sobotno pobožnostjo. Za obhajanje PET PRVIH SOBOT je potreben zakrament sprave, prejem sv. obhajila, molitev dela rožnega venca ob premišljevanju skrivnosti.
  • Vstopili smo v izredno LETO USMILJENJA. V ta namen roma (Govejk/Šolska) slika Božjega usmiljenja v obeh župnijah. Pri vsaki hiši naj ostane en dan. Povabljeni, da se cela družina ali posameznik zbere pri molitvi (rožni venec Božjega Usmiljenja in zmoli vzklike Božjega usmiljenja) in se zahvali za vse prejete milosti in moli za srečno zadnjo uro.